maandag 15 december 2025

Het Finse Lucia-koor 2025 en Lucia in Visby Zweden

Marika plaatste op haar blog een link naar het Finse Lucia-koor 2025 (13 december). Zij schreef erbij dat zij en haar zussen ook in het koor hebben gezongen. 




Hieronder de tv-uitzending van de Luciaviering in Visby (Zweden).


klik hier

Informatie:
https://hejtjorven.blogspot.com/2011/12/luciadag.html
https://maribelsgarden.blogspot.com/2025/12/tredje-advent.html

vrijdag 8 augustus 2025

Vik, Baskemölla, rotstekeningen en Brantevik

Vik en Baskemölla zijn kleine plaatsen aan de Oostzee en ze liggen tussen Simrishamn en Kivik (landschap Skåne). In Vik zijn we nog niet eerder geweest. We wandelen (juni 2022) naar het haventje en door de straatjes en steegjes. 


















Van Vik rijden we naar het haventje van Baskemölla. Hier zijn we al eens eerder geweest. Op een bankje aan de haven dronken we destijds koffie, dat doen we er nu weer. Een prachtige plek!


Vanaf Baskemölla rijden we naar Simrislund, dat ligt ten zuiden van Simrishamn. Hier bevinden zich de Horsahallen Hällristningar. Hällristningar is het Zweedse woord voor rotstekeningen, ingekraste tekeningen.
 


Iets zuidelijker aan de Oostzee ligt Brantevik. Hier zijn we ook eerder geweest. We wandelen er nog even rond. 


"Sveriges längsta ljugarbänk", de langste leugenbank van Zweden, staat bij het huis van BERTIL TOREKULL. Hij is journalist, auteur, politicus en ontwerper van deze bank. Bij de bank staat ook "Sveriges minsta bibliotek", de kleinste bibliotheek van Zweden.












Informatie:
https://hejtjorven.blogspot.com/2016/09/wandelen-bij-tjornedala-en.html
https://osterlen.se/en/the-villages/baskemolla/
Locatie Horsahallen Hällristningar in Simrislund
https://hejtjorven.blogspot.com/2016/03/brantevik.htmlhttp://www.brantevik.se/

donderdag 30 januari 2025

Een zomergevoel in Ystad

Begin juni 2022 bezochten we voor de derde keer Ystad, de havenstad aan de Oostzee in het landschap Skåne in Zweden. Evenals de voorgaande bezoeken wandelen we een willekeurige route. De straatjes met de pastelkleurige huizen zijn mijn favoriete plekken. De stokrozen groeien hier tegen de gevels, maar helaas bloeien ze nog niet. Daarentegen staan de rododendrons en bloemenperkjes wel volop in bloei. Het is zonnig en dat geeft een zomergevoel. 










Het klooster met de kloosterkerk

Het klooster, hier is het Historisch Museum gevestigd



Bij het klooster wandelen we langs de vijver, door het parkje, en door de kruiden- en rozentuin. Helaas bloeien de rozen nog niet.

Het parkje


De kruidentuin



De rozentuin




We komen uit bij het plein met het oude Raadhuis, met daarachter de St.Mariakerk. De kerk is open, dus daar nemen we even een kijkje. Daarna gaan we naar Maria Caféet voor koffie en een heerlijk taartje.  









We lopen nog wat door de winkelstraten, kijken etalages, gaan hier en daar even naar binnen, en komen ook nog op mooie binnenplaatsen terecht. We verlaten Ystad weer via de straatjes met de pastelkleurige huizen. 









Informatie:
https://hejtjorven.blogspot.com/2020/02/ystad.html
https://visitsweden.nl/ystad/
https://www.ystad.se/turism/
https://ystad.se/uppleva-och-gora/kultur-och-upplevelser/klostret-i-ystad